نیروگاه سکویا بنیان‌گستر

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان از آغاز کار فاز نخست نیروگاه ۶مگاواتی سکویا بنیان‌گستر ابهر خبر داد.

به گزارش تریبون زنجان عادل کاظمی با اعلام این خبر افزود: فاز نخست این نیروگاه  با ظرفیت ۲مگاوات با اتصال به فیدر نورین از پست ۶۳ ابهر۳ تزریق انرژی به شبکه توزیع را آغاز کرد.

کاظمی، میزان سرمایه‌گذاری برای احداث این نیروگاه را ۱۵۰میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این نیروگاه تولید پراکنده در شهرستان ابهر و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث و خوشبختانه با تلاش شبانه‌روزی همکاران بخش‌های رولیاژ، تولید پراکنده و دیسپاچینگ مدیریت توزیع برق شهرستان ابهر به مدار وارد شد تا گامی بزرگ در جهت تامین برق کشور در روزهای اوج مصرف تابستان برداشته شود.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، گفت: با اتصال این نیروگاه به شبکه، مجموع ظرفیت نیروگاه‌های تولید پراکنده متصل به شبکه تحت نظارت شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان به ۱۸ مگاوات رسید.

این نیروگاه در منطقه ابهر واقع گردیده و از طریق فیدر عمومی شرکت توزیع به پست ۲۳۰کیلوولت ابهر۳ زنجان به شبکه سراسری متصل شد. عمده انرژی تولیدی این نیروگاه برای تغذیه بارهای مسکونی منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گفتنی است نیروگاه‌های تولید پراکنده یا تولید محلی انرژی ضمن کمک به کاهش تلفات کمک شایانی به صنعت برق کشور به خصوص در روزهای اوج مصرف می‌باشد.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *