اجرای طرح فجرانه کالا برگ الکترونیکی در زنجان آغاز شد

مرحله جدید طرح کالا برگ الکترونیکی با عنوان “طرح فجرانه” در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر برای دهک‌های اول تا هفتم درآمدی استان در دهه مبارک فجر آغاز شد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: همه خانوار دهکهای اول تا هفتم، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال اعتبار برای خرید ۱۱ قلم کالا برگی دریافت می کنند.

« جهت استعلام و مشاهده دهک خود به این لینک مراجعه فرمایید»

طیب جعفری ادامه داد: در این طرح یک سبد ۱۱ قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامینهای لازم برای هر فرد (منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران) با قیمتهای مبنا سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است.

این مسوول گفت: ما به التفاوت قیمت سبد مبنا سال ۱۴۰۱ با قیمت روز ۱۴۰۲ از محل یارانه جدید دولت تامین می شود.

بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر ۱۱ قلم هفت میلیون و ۴۳۷ هزار و ۵۰۰ ریال است که خانوار دهکهای اول تا هفتم در صورت خرید بسته می بایست قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ پنج میلیون و ۲۳۳ هزار ریال را از جیب خود پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۰۰ ریال را از محل اعتبار جدید دولت تامین می‌شود.

اعتبار جدید از یارانه فعلی مجزاست

جعفری اظهار کرد: اعتبار جدید ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریالی علاوه بر یارانه فعلی بوده و خانوار یارانه بگیر به صورت مجزا یارانه نقدی خود را به صورت ماهانه دریافت خواهند کرد.

وی افزود: مبلغ حمایتی دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می شود.

جعفری گفت: دهک های یک تا هفت مشمول اعتبار جدید هستند و یارانه بگیران این دهک ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح کالابرگ الکترونیکی نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره مندی از این حمایت تشویقی اقدام نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تاکنون پایانه‌های فروش کالابرگ الکترونیکی در بیش از هزار فروشگاه خُرد و ۱۳۴ شعبه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سطح استان فعال شده است.

دانلود اپلیکیشن شبکه ملی اعتبار (شما)

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *