رحیم سلیمانی نژاد

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه متوسط میزان گازرسانی به روستاهای کشور ۸۵ درصد است؛ گفت: در حال حاضر به۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۲.۶ درصد جمعیت روستایی این استان گاز رسانی شده است که استان زنجان بیش از ۷.۶ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش تریبون زنجان به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ رحیم سلیمانی نژاد با بیان اینکه امسال؛ گازرسانی به نقاط دور افتاده استان شتاب بیشتری پیدا کرده است؛ افزود: با پیگری های صورت گرفته؛ منابع مالی خوبی جذب شده است؛ تا موجبات بهره مندی روستاهای محروم استان از این نعمت الهی فراهم شود.

وی ابراز کرد: بر اساس نیازمندی ها و ضروریاتی که وجود دارد؛ پیگیری های لازم انجام شد و با ارائه مستندات فنّی و منطقی؛ بودجه تخصیصی۲۸۰ میلیارد تومانی به ۴۹۳ میلیارد تومان افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از افزایش۲۱۳ میلیارد تومانی بودجه گاز زنجان در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: با جذب اعتبارات لازم؛ امیدواریم هم روستاهای در دست اقدام گاز رسانی؛ تجهیز و هم روستاهای باقیمانده استان که بخش اعظم آن مربوط به روستاهای زیر ۲۰ خانوار و به صورت پراکنده هستند؛ در کمترین زمان ممکن از این نعمت الهی بهره مند شوند.

سلیمانی نژاد با بیان اینکه سیاست دولت؛ گاز رسانی به سه هزار روستا و اتمام گازرسانی به روستاهای باقیمانده ی کشور طی سه سال آینده است، گفت: در برش استانی نیز با توجّه به پراکندگی، کم خانوار بودن و قرار گیری غالب روستاهای باقیمانده ی فاقد گاز در مسیرهای صعب العبور و کوهستانی استان؛ مساعدت و همراهی اداره کل راه و شهرسازی و اداره راهداری؛ برای ارائه مجوزِ استفاده از حریم راه ها برای لوله گذاری؛ موجب کاهش هزینه ها و اعتبارات جذب شده، تسهیل در روند گازرسانی و در نهایت گازرسانی به روستاهای بیشتر را موجب می شود.

وی با اشاره به اینکه؛ با توجّه به وجود معادنِ متنوّع و متعدّد در استان زنجان؛ در مواقع لزوم؛ همراهی بیشتر سازمان صنعت، معدن و تجارت را در روند گازرسانی می طلبد؛ خواستار همکاری فعّالانه مقامات و مسئولین شهرستانی و محلی در رفع معارضینِ مسیر گازرسانی شد تا علاوه بر ایجاد تسریع در روند اجرای پروژه های گازرسانی؛ از مواجهه با مشکلات حقوقی پیمانها؛ جلوگیری شود. 

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان اظهار کرد: در مسیر گازرسانی؛ موضوع فقط رساندن گاز به مصرف کننده خانگی و رفع نیاز حالِ حاضر نیست؛ بلکه در دیدگاه کلی با همکاری و همفکری دستگاه های ذی ربط؛ پیش بینی لازم برای فراهم کردن زیرساخت ها و ظرفیّت های لازم برای گازرسانی به تمامی پتانسیل های مستقر در منطقه همچون CNG ها، رستورانها، مسافرخانه ها و صنایع مستقر احتمالی در نظر گرفته می شود تا در صورت درخواست؛ به راحتی قابل ارتقاء بوده و دوباره کاری صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: تلاش می شود تا میزان گازرسانی به روستاهای استان تا سال آینده به بیش از ۹۷ درصد برسد، که در صورت تحقق این امر، زنجان به عنوان استان سبز کشور معرفی خواهد شد.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *