نمایشگاه هفته تعاون در زنجان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با توجه به ظرفیت بالای بخش تعاون در استان اعلام می کنیم تعاونی‌ها آماده کمک به رشد استان هستند.

به گزارش تریبون زنجان به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، طیب جعفری در حاشیه نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های بخش تعاون ضمن تبریک هفته تعاون گفت :با توجه به ظرفیت بالای بخش تعاون در استان اعلام می کنیم تعاونی‌ها آماده کمک به رشد استان هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این نمایشگاه مسؤولیت معرفی ظرفیت‌های تعاونی‌ها را دنبال می‌کند، افزود: این نمایشگاه مختص یک رسته خاص نبوده و طیف عظیمی از تعاونی‌ها در رسته‌های مختلف را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه برگزار شده تا به کنش‌گرهای اقتصادی و غیر اقتصادی اعلام کنیم تعاونی‌ها آماده کمک به رشد استان هستند، افزود: امسال برای استان رشد ۸.۷ درصدی پیش‌بینی شده که تعاونی‌ها آماده هستند بخش بزرگی از این توسعه را انجام دهند.

جعفری با اشاره به اینکه تفاوت تعاونی‌ها با سایر بخش‌ها در ارزش آفرینی تعاونی‌ها است، گفت: تعاونی‌ها این ظرفیت را دارند که ارزش افزوده تولیدی را در جامعه به صورت متوازن توزیع کنند.

۱۳۰۰ تعاونی فعال در استان زنجان دایر است


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در استان یک هزار و ۳۰۰ تعاونی فعال وجود دارد، بیان کرد: ۷ درصد از GDP استان و کشور به تعاونی‌ها اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه مدل رشد اقتصادی کشور کاهش توجه به رشته فعالیت‌ها با تکیه آبی است، گفت: رشته فعالیت تعاونی‌ها هدایت به سمت حلقه های مفقوده ارزش آفرین به ویژه در بخش خدمات است.

جعفری با بیان اینکه رسته‌های قابل فعالیت شامل بازاریابی، طراحی و تامین مالی است ، اضافه کرد: با هدایت تعاونی‌ها به این سمت زمینه ارزش آفرینی در تعاونی‌ها فراهم شود.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *