دکتر تقی‌لو - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه طرح نفس جزو اولویت‌های این دانشگاه به منظور پیشگیری از سقط برای نجات فرزندان سالم است، گفت: با تمام توان در اجرای مطلوب این طرح در سطح استان، فعالیت می‌کنیم.

به گزارش تریبون زنجان دکتر مشهود تقی‌لو در جلسه تبیین برنامه‌ها و راه‌اندازی مراکز طرح نفس در استان زنجان، که در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد، اظهار کرد: در صورت وجود هرگونه مشکلی در اجرای این طرح، حتما آن را پیگیری کرده و به نتیجه می‌رسانیم.
وی اجرای طرح نفس را از اولویت‌های وزارت بهداشت و بسیج جامعه پزشکی عنوان کرد و افزود: همه‌ی مدیران دانشگاه علوم پزشکی زنجان در حوزه‌های بهداشت، درمان و آموزش موظفند این طرح را در اولویت امور قرار داده و در اجرای مطلوب آن مشارکت کنند.  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به آیه ۳۲ سوره مائده که می‌فرماید هر کس نفسی را حیات بخشد و از مرگ نجات دهد، مانند آن است که همه مردم را حیات بخشیده است، اظهار کرد: با تدبر در این آیه، عظمت و اهمیت طرح نفس کاملا نمایان می‌شود.
وی ضمن تقدیر از مسئولین کمیته‌ها و مجریان طرح نفس در استان گفت: شما در طول اراده‌ی خداوند متعال، نجات‌بخش حیات انسان‌هایی هستید که در معرض خطر سقط و نابودی قرار دارند و شیرینی و حلاوت این کار، وصف‌ناپذیر است.


دکتر تقی‌لو تلاش تمامی دست‌اندرکارانی که در این مسیر گام نهاده‌اند و به نحو احسن فعالیت می‌کنند، قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: ممانعت از نابودی انسان‌های بی‌گناهی که به دلیل برخی کمبودها و ناآگاهی‌ها در معرض خطر سقط قرار دارند، بسیار ارزشمند است.


گفتنی است در این جلسه مقدمات و نیازمندی‌های اجرای طرح نفس در استان، شیوه و ساختار اجرای طرح و مسائل قانونی و شرعی، اخلاق حرفه‌ای و دینی و مسائل روانشناسی سقط جنین تبیین شد.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *