وام-ودیعه-مسکن در زنجان

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: طی سال گذشته شش هزار زنجانی وام ودیعه مسکن دریافت کردند.

جعفر قزوینیان اظهار کرد: پرداخت وام ودیعه مسکن منوط به دارا بودن سه شرط است و متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متأهل یا سرپرست خانوار و در حال حاضر فاقد مالکیت و دارای اجاره‌نامه رسمی و ثبت شده در سامانه املاک و مستغلات باشند.

وی با اشاره به اینکه میزان تسهیلات ودیعه مسکن برای متقاضیان واجد شرایط در استان زنجان به حداکثر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت پنج ساله افزایش پیدا کرده است، افزود: مستاجرانی که تاکنون از تسهیلات ودیعه مسکن استفاده نکرده‌اند برای دریافت تسهیلات بانکی مذکور در اولویت هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه پرداخت وام‌های ودیعه مسکن از سال ۹۹ آغاز شده است، اضافه کرد: طبق آمارهای احصا شده سال گذشته ۲۲ هزار نفر از سال گذشته تاکنون برای دریافت وام ودیعه مسکن در استان ثبت‌نام کردند که به ۶۶۱۰ نفر از آن‌ها سه هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

وی با اشاره به تداوم ثبت‌نام تسهیلات ودیعه مسکن در استان گفت: هم‌استانی‌ها می‌توانند به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی به نشانی http://saman.mrud.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.

قزوینیان با بیان اینکه تکمیل واحدهای نهضت ملی مسکن در بازار اجاره و شمار اجاره‌نشین‌ها تأثیر خواهد گذاشت، گفت: بانک‌های استان نسبت به تسهیلگری بیشتر در پرداخت تسهیلات به پروژه‌های نهضت ملی مسکن اهتمام جدی داشته باشند.

ایمنا

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *