نتایج انتخابات مجلس استان زنجان

رییس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین جواد جعفری با کسب ۱۹۳ هزار و ۷۲۲ رای و کسب ۶۵.۸۸ درصد آراء توانست به عنوان منتخب مردم استان زنجان به مجلس خبرگان رهبری راه یابد.

ابوالفضل رفیعی امروز (شنبه ۱۲ اسفندماه) در نشست خبری که به صورت زنده از شبکه استانی پخش گردید، اظهار کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل نوری دیگر کاندیدای مجلس خبرگان رهبری  ۱۰۰ هزار و ۳۴۴ رای و ۳۴.۱۲ درصد آراء را به خود اختصاص داد.

حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه

وی به آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان نیز اشاره کرد و افزود: در حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه منصور علیمردانی با ۲۳ هزار و ۸۶۴ رای و کسب ۳۱ درصد آراء به عنوان منتخب مردم این حوزه شناخته شد. سیدجمال طاهری با ۲۰ هزار و ۴۵۷ رای و کسب ۲۶.۶ درصد آراء در جایگاه دوم این حوزه قرار گرفت.

حوزه انتخابیه ماه‌نشان

این مسئول تصریح کرد: در حوزه انتخابیه ماه‌نشان و ایجرود نیز تکلیف آراء مشخص شد و سید جمال موسوی با ۲۰ هزار و ۸۲۱ رای و کسب ۵۲.۳۲ درصد مجموع آراء به‌عنوان منتخب مردم این حوزه شناخته شده و آقای امیر نظری با ۱۱ هزار ۹۴۴ رای و ۳۰ درصد آراءنفر دوم این حوزه انتخابیه شناخته شد.

حوزه انتخابیه خدابنده

رفیعی افزود: در حوزه انتخابیه خدابنده آقایان سعید رفیعی با ۱۶هزار و ۹۴۹ رای و کسب ۱۸.۲۶ درصد آراء و احمد بیگدلی با ۱۴ هزار و ۴۵۵ رای و ۱۵.۵۸ درصد آراء در دور دوم با هم رقابت خواهند کرد.

حوزه انتخابیه زنجان و طارم

وی یادآور شد: در حوزه انتخابیه زنجان و طارم با اعلام اینکه شمارش آراء در برخی از صندوق‌ها جمع بندی نشده است، تکلیف یکی از دو نماینده این حوزه انتخابیه در دور نخست مشخص و تعیین نفر دوم به دور دوم کشیده شد.

رئیس ستاد انتخابات استان افزود: مصطفی طاهری با کسب ۴۴ هزار و ۹۲۶ رای و کسب ۲۷.۲۵ درصد آراء به عنوان منتخب نخست شناخته شده و آقایان نبی‌اله محمدی با ۲۶ هزار و ۷۸ رای و ۱۵.۸۲ درصد آراء و محمد اسماعیلی با ۱۸ هزار و ۳۸۰ رای و ۱۱.۱۵ درصد آراء در دور دوم به رقابت خواهند پرداخت.

رفیعی خاطرنشان کرد: نتایج تکمیلی و آراء هر یک از نامزدها توسط فرمانداری‌ های حوزه های انتخابیه در قالب آگهی منتشر خواهد شد.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی یک ماه پس از از تایید نتایج توسط شورای نگهبان برگزار خواهد شد.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *