سامانه تبلیغاتی نامزدهای مجلس دوازدهم

در راستای اجرایی کردن سیاست‌های کلی انتخابات، ابلاغی مقام معظم رهبری، و ماده ۷۴ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و به منظور تحقق عدالت انتخاباتی و فرصت‌های برابر تبلیغاتی، سازمان صداوسیما ثبت‌نام نامزدها برای تبلیغات تلویزیونی انتخابات را از ۲۵ دی آغاز می‌کند.

توجه به نکات زیر ضروری است:

  • ۱- با توجه به اینکه قانون انتخابات مجلس و آیین‌نامه اجرایی آن (که به تصویب هیئت وزیران رسیده‌است)، دریافت هزینه‌های بهره‌مندی از امکانات عمومی را در حدود هزینه تمام‌شده مجاز دانسته‌است، هزینه تبلیغات متناسب با میزان پوشش فرستنده و هزینه‌های اجرایی و بزرگی حوزه انتخابیه خواهد بود که در سامانه ثبت‌نام به نامزدها اعلام خواهد شد.
  • ۲- مطابق تبصره ۲ ماده ۶۱ آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی (مصوب ۱۴۰۲)، ضوابط فنی و محتوایی پس از تأیید هیئت اجرایی مرکزی از طریق هیئت استانی تبلیغات به اطلاع نامزدها خواهد رسید. نظارت بر حسن اجرای این ضوابط قانونی بر عهده سازمان صداوسیماست.
  • ۳- هر نامزد باید ویدئوهای خود را در قالب مصوب سازمان صداوسیما تولید کند. این بسته تصویری که حدود بیست دقیقه خواهد بود، شامل ویدئوی حامیان، سوابق، برنامه‌ها و دیدگاه‌های نامزد خواهد بود. تعداد پخش و بازپخش در هر حوزه انتخابیه متناسب با تعداد نامزدهایی است که برای تبلیغات تلویزیونی نام‌نویسی کرده‌اند.
  • ۴- در حوزه‌های انتخابیه‌ای که بیش از یک کرسی در مجلس شورای اسلامی دارند، نامزدها به تعداد کرسی‌ها می‌توانند با یکدیگر ویدئوی تبلیغاتی مشترک تهیه کنند و در زمان تبلیغات آن‌ها، ویدئوی مشترک در قالب مصوب ستاد انتخابات سازمان صداوسیما پخش خواهد شد.
  • ۵- در حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و پردیس، چهار کانال تلویزیونی مجزا برای هر کدام از شهرهای تهران، ری، اسلامشهر، پردیس پیش‌بینی شده‌است.
  • ۶- چنانچه تعداد ثبت نام کنندگان در حوزه های انتخابیه پر نامزد بیش از ظرفیت صدا و سیما باشد ممکن است زمان بسته تبلیغاتی یا تکرار ان کاهش یابد و یا اجرای تبلیغات تلویزیونی در آنها لغو و مبالغ دریافتی مسترد خواهد شد. تصمیم گیری در باره این حوزه‌ها حداکثر تا سه روز پس از پایان ثبت نام صورت خواهد گرفت. ‌
  • ۸- داوطلبانی که صلاحیتشان به تأیید شورای نگهبان نرسد، مبالغ پرداختی آنان بازگردانده خواهد شد.
  • ۹- چنانچه نامزد نتواند تبلیغات خود را با قواعد مصوب تولید کند یا از تبلیغات تلویزیونی منصرف شود، مبلغ دریافتی برگردانده نخواهد شد.
  • ۱۰- سازمان صداوسیما در قبال نامزدهایی که در تاریخ مقرر در سامانه ثبت‌نام نکرده باشند، مسئولیتی نخواهد داشت.
  • ۱۱- سازمان صداوسیما برای نامزدهای حوزه‌های انتخابیه اقلیت‌های دینی، فرصت مساوی را در یکی از شبکه‌های موجود فراهم خواهد کرد.

­­­◀️نامزدها باید از طریق سامانه ستاد تبلیغات به نشانی em۱۴۰۲.ir ثبت نام کنند.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *