شهردار زنجان: طی دو مرحله ۴۱ اتوبوس و ۳۶ مینی‌بوس خریداری شده و بزودی به ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد پیوست.

به گفته شهردار زنجان نهضت آسفالت معابر شهر زنجان که از ابتدای امسال آغاز شده، از جهت حجم عملیات نسبت به مساحت و نیاز معابر و همچنین در مقایسه با وضعیت گذشته، یک حرکت منحصر به فرد در کشور است.

علیرضا فیروزفر روز شنبه در جریان تور رسانه ای خبرنگاران برای بازدید از روند پیشرفت پروژه های شهری زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نهضت آسفالت معابر شهر زنجان هم اکنون در کشور مشهور شده است، افزود: این حجم آسفالت ریزی بدون دریافت قیر یارانه ای در حال انجام است.
وی ادامه داد: براساس پی گیری ها قرار است هشت هزار تن قیر یارانه ای به شهرداری زنجان از سوی وزارت کشور اختصاص داده شود که تا کنون این موضوع محقق نشده و ما بدون این قیر یارانه ای هم، قیر مورد نیاز خود را از بهترین کارخانه های کشور خریداری می کنیم تا عملیات آسفالت ریزی معابر متوقف نشود.
فیروزفر با بیان اینکه امسال برای اجرای کامل برنامه ها و طرح های پیش بینی شده نیازمند تحقق ۲ برابری بودجه شهرداری نسبت به سال گذشته هستیم، گفت: در چهار ماهه امسال درآمدهای پیش بینی شده شهرداری زنجان تحقق ۱۰۰ درصدی داشته است و این حالی است که در سال های گذشته، شهرداری برای پرداخت حقوق پرسنل نیز با مشکلاتی در ماههای ابتدایی سال مواجه می شد.
وی با بیان اینکه در مدیریت شهری هیچ نقطه و حوزه مغفولی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری از پنج ماه گذشته فعالیت ها و اقدامات متعددی در مناطق مختلف شهر در دستور کار قرار داده که برخی از آنها تحت الشعاع حجم بالای آسفالت ریزی قرار گرفته اند.
وی از راه اندازی قرارگاه های عمرانی، خدمات شهری و قرارگاهی برای رسیدگی بیشتر به مناطق محروم در شهرداری زنجان خبر داد و افزود: قرار است برای اقدامات و فعالیت های شهرداری در مناطق مختلف شهر پیوست فرهنگی داشته باشیم.

تولید روزانه ۷۰۰ تن آسفالت در کارخانه آسفالت شهرداری زنجان
رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری زنجان در جریان بازدید خبرنگاران از کارخانه آسفالت شهرداری زنجان گفت: روزانه ۷۰۰ تن تولید در این کارخانه داریم که البته ظرفیت اسمی این واحد بالاتر از این میزان است ولی ما بر اساس نیازی که پای کار وجود دارد تولید می کنیم.

رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری زنجان

سعید رضایی با بیان اینکه مواد و مصالح مورد نیاز برای تولید آسفالت، از معادن مورد تایید خریداری می شود، افزود: شهرداری زنجان ۲ کارخانه آسفالت دارد که فعالیت این واحدها در خدمت نهضت آسفالت معابر شهری است.
وی خاطرنشان کرد: معیار تولید ما بر اساس طرح و ضوابط اختلاط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان است و برای این منظور هر روز نمونه برداری و آزمایش از محصول انجام می شود.

مدیر پروژه سبزه میدان گفت: امسال طلسم سبزه‌میدان شکسته می‌شود.

ناصر صفا در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشرفت خوب پروژه سبزه‌میدان گفت: سبزه میدان نسبت به قرار دادهای میانی ۲۰ درصد و نسبت به قرار داد اصلی ۷۰ پیشرفت فیزیکی دارد که طبق این پیشرفت ضلع جنوبی آن اوایل پاییز افتتاح می‌شود.


وی با اشاره به اینکه تغییر لوله‌های فولادی و سیستم ذوب برف از کف و افزایش ایجاد پارکینگ موجب تاخیر در پیشرفت پروژه سبزه‌میدان شد، اضافه کرد: ما می توانستیم همان طرح قبلی را ادامه دهیم، ولی ترجیح دادیم، کمیت را فدای کیفیت نکنیم و یک کار خوب تحویل مردم دهیم.
وی با اشاره به تغییرات عمده طرح و تاخیر در ساخت آن افزود: یکی دیگر از دلایل کندی پروژه معارضات تاسیساتی شرکت‌های خدمات‌رسان است که البته با ایجاد کانال آدم رو جلو حفاری‌های احتمالی در آینده را خواهیم گرفت.
صفا به برخی از جزئیات پروژه سبزه‌میدان اشاره کرد و گفت: پله مشاهیر و ایجاد پارکینگ از جمله مسائلی است که در طرح جدید پیش‌بینی شده است.
مدیر پروژه سبزه میدان با بیان اینکه اعتبار اولیه سبزه میدان ۶۴ میلیارد تومان بود و در حال حاضر این پروژه با ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه تمام شده است، افزود: درخوش‌بینانه‌ترین حالت بهره برداری از سبزه میدان پایان سال انجام می‌شود و طلسم سبزه میدان پایان ۱۴۰۱ شکسته می‌شود. 
وی در ادامه به کف‌سازی بازار بالا نیز اشاره کرد و گفت: ف‌سازی بازار بالا قریب به ۴ میلیارد تومان اعتبار در بر داشت
صفا با اشاره به اخذ مجورهای لازم از میراث فرهنگی برای رعایت فضای معماری بازار گفت: در برخی از خیابان‌ها از سنگ استفاده خواهد شد و در راسته جگر پزها و پنیر از پیور استفاده کردیم.
شهردار منطقه سه زنجان با اشاره به همکاری خوب کسبه بازار در کف سازی بازار گفت: کف سازی بازار بالا امسال با ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و ۲ هزار متر مربع انجام شده است و پیورها نوستالیت و ضمانت ۲۰ ساله دارند.
وی اضافه کرد: نقطه بحرانی ما راسته میوه فروش‌هاست که در ایام محرم در این نقطه نیز کف سازی انجام می‌شود و بیشتر اقدامات شهرداری در طول شب‌ها و روزهای تعطیل انجام می‌شود.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *