رفیعی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با اعلام افزایش ۶۰ درصدی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل گفت: تعداد ۳۷۴ داوطلب از حوزه های انتخابیه استان زنجان ثبت نام خود را نهایی کردند.

رفیعی از بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس در هیاتهای اجرایی اصلی خبر داد و گفت: از ۴ آبان ماه این بررسی ها شروع شده و تا ۱۸ آبان ماه ادامه دارد و پس از آن نتایج به داوطلبان و هیئت های نظارت اعلام خواهد شد.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان برای داوطلبانی که صلاحیت آنها مورد تایید یا احراز قرار نگرفته باشد، در قانون فرصتهایی برای درخواست دلایل و اعتراض جهت رسیدگی در هیات نظارت و استماع دفاعیات پیش بینی شده است.

وی حضور معتمدین مردمی از اقشار مختلف مردم را در هیات های اجرایی جلوه مردمی بودن انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: انتخابات از نمادهای مهم مردم سالاری است.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت:انتخابات، یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی و نماد عینی مشارکت سیاسی و حضور فعال مردم است.
رفیعی به برگزاری جلسات ستاد انتخابات در ستاد و در شهرستان ها گفت: همه دستگاه ها در آماده سازی مقدمات انتخابات و کمک به اجرای آن مسئولیت دارند.
وی با تاکید بر مولفه‌های چهارگانه انتخابات افزود: سلامت انتخابات از اهداف اصلی مجریان انتخابات است و ستاد انتخابات در استان و شهرستان‌ها در این مسیر حرکت می‌کنند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با تاکید بر لزوم همکاری و انسجام همه دستگاه ها با کمیته ها در فرایند برگزاری انتخابات گفت: امید می رود با این انسجام و همراهی شاهد برگزاری انتخابات باشکوه همچون ادوار گذشته در استان باشیم.

رفیعی نقش رسانه‏‌ها را در شکل دهی به افکار عمومی و جریان سازی در جامعه گفت:رسانه ها نقش بی بدیلی در تحولات جوامع ، پدیده‏‌های سیاسی ، آگاهی بخشی ، مطالبه گری اجتماعی و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای دارند.
رئیس ستاد انتخابات استان افزود: هرگونه اظهار نظر، موضع گیری و پیگیری مسایل و موضوعات توسط رسانه ها بایستی با در نظر گرفتن مصالح و منافع ملی باشد.

رفیعی با بیان اینکه انتخابات، تاثیرات بین المللی بسزایی دارد و جایگاه و قدرت سیاسی را افزایش می دهد گفت: بی‌شک دشمنان تا زمان نزدیک شدن به انتخابات با اجرای توطئه‌های خود در تلاش برای کم رنگ نشان دادن این رویداد مهم خواهند بود و قطعاً مردم همیشه بیدار ایران باری دیگر این توطئه‌ها را خنثی خواهند کرد.

وی به اجرای قانون جدید تبلیغات با نگاه عدالت محوری اشاره کرد و گفت: در ایام تبلیغات انتخاباتی ،فرصتهای برابری برای استفاده از ظرفیت‌های دولتی و عمومی برای کاندیداها فراهم خواهد شد.


استان زنجان دارای ۵ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی می باشد.


حوزه زنجان _ طارم: ۲ نماینده

ابهر، خرمدره و سلطانیه: ۱ نماینده؛

ماهنشان ایجرود: ۱ نماینده

خدابنده : ۱ نماینده


دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری یازده اسفند ماه برگزار خواهد شد.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *