دفتر تجاری زنجان در ارمنستان ایجاد می‌شود

به گزارش تریبون زنجان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: طبق برنامه ریزی، دفتر تجاری زنجان در ارمنستان ایجاد و با تعاملات سازنده و مستمر نمایشگاه عرضه محصولات صادراتی زنجان در بازه زمانی کوتاهی در این کشور برگزار می‌شود.

حسین محمدی در دیدار سفیر جدید ایران در ارمنستان با تعدادی از فعالان اقتصادی استان زنجان افزود: رویکرد اقتصادی استان توسعه همکار های تجاری با کشورهای منطقه است.

وی با بیان اینکه سهم تجاری ما با کشورهای منطقه در سال گذشته زیر ۶۰۰ میلیون دلار بود اضافه کرد: طبق هدف گذار ی ها برای این سهم در سال جاری افزایش بیش از ۵۰ درصدی لحاظ شده است.

هدف‌گذاری رقم یک میلیارد دلار در بخش صادرات استان

این مسئول ادامه داد: بر این اساس تا پایان امسال رقم یک میلیارد دلار را در بخش صادرات استان به کشورهای منطقه هدف گذاری کرده ایم.

وی با بیان اینکه تلاش می شود این استان همکاری های تجاری خود را بیشتر با کشورهایی که اشتراک فرهنگی و تمدنی دارد، گسترش دهد، اظهار داشت: تجارت کشورمان با کشور ارمنستان در سال گذشته کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار بود که هدف گذاری امسال هفت برابر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه این مهم، با برنامه ریزی های منسجم سفارت ایران در ارمنستان امکان پذیر است، ادامه داد: بعد از روسیه و چین اعتماد کشور ارمنستان به ایران در تجارت بیشتر دیده می شود.

وی اضافه کرد: برای تعامل بیشتر با ارمنستان باید از ظرفیت های کنونی جهت اعتماد سازی سرمایه گذاران استفاده کرد.

محمدی با بیان اینکه ایجاد اعتماد می تواند زمینه فعالیت و اشتراک فعالیت های اقتصادی را ارتقا دهد، خاطرنشان کرد: با راه اندازی دفتر تجاری در کشور ارمنستان می توان بازارچه های دائمی را نیز ایجاد و محصولاتی کشاورزی و صنعتی را معرفی کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تسهیل گری ارتباط گیری تجار در ارمنستان رخ دهد که برگزاری جلساتی با فعالان اقتصادی این کشور نیز می تواند به تبادلات بهتر منتهی شود.

این مسئول یادآور شد: ارمنستان کریدوری برای ورود به اتحادیه اوراسیا محسوب می شود و حضور تجار زنجانی در این کشور آثار درخشانی برای استان به دنبال دارد.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *