کاهش هزینه بیمه و حذف مالیات بر ارزش افزوده مصالح ساختمانی، پیشنهادهای مشخص این استان برای کاهش آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن می باشد

کاهش هزینه بیمه و حذف مالیات بر ارزش افزوده مصالح ساختمانی، پیشنهادهای مشخص این استان برای کاهش آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن است.

به گزارش تریبون زنجان، استاندار زنجان گفت: خوشبختانه در اجرای طرح نهضت ملی مسکن زیرساختهای لازم از جمله احداث مدرسه و مسجد در هر یک از سایت های نهضت ملی مسکن در استان همزمان انجام می شود.

محسن افشارچی در جلسه شورای عالی مسکن کشور و پیگیری حل مشکلات مربوط به مساکن ملی، با بیان اینکه استان زنجان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سطح کشور جلوتر است، گفت: به علت پیشرو بودن مشکلات را سریع تر هم لمس می کنیم.

افزایش ۲۰۰ میلیون تومانی تسهیلات بانکی

استاندار زنجان، با بیان اینکه با متقاضیان پروژه های نهضت ملی مسکن در محل پروژه ها و استانداری به صورت منظم و مستمر دیدار کرده و در جریان مشکلات آنها قرار می گیرم، گفت: افزایش ۲۰۰ میلیون تومانی تسهیلات بانکی اتفاق خوبی است که باری از حجم مشکلات متقاضیان را کاهش داده است.

افشارچی با بیان اینکه پس انداز متقاضیان هم رو به کاهش است، تصریح کرد: با پیشرفت فیزیکی پروژه ها و فراخوان هایی که برای آورده متقاضیان داده می شود، به تدریج پس اندازها و توانایی مالی متقاضیان کم شده و رو به اتمام است و دیگر طلا و خودرویی برای فروش ندارند و با نزدیک شدن به تکمیل پروژه ها تعداد افرادی که واریزی انجام می دهند بسیار کم می شود.

استاندار زنجان تاکید کرد: افزایش ۲۰۰ میلیون تومانی میزان تسهیلات بانکی برای هر یک از واحدهای مسکونی نهضت ملی اقدام مثبتی است و باعث می شود سرعت اجرای پروژه ها شتاب بگیرد.

افشارچی اضافه کرد: خاستگاه مسکن نهضت ملی با مسکن مهر متفاوت بوده و ساخت واحدهای مسکونی که در قالب نهضت ملی مسکن ساخته می شود با مشارکت ۵۰ درصدی مردم و ۵۰ درصدی سیستم بانکی است.

حذف مالیات بر ارزش افزوده مصالح ساختمانی و بیمه

وی با اشاره به اینکه مالیات بر ارزش افزوده مصالح ساختمانی و بیمه منجر به افزایش ۶ درصدی قیمت تمام شده مسکن می شود که باید برای آن تدبیری اتخاذ شود افزود: حذف مالیات بر ارزش افزوده مصالح ساختمانی و بیمه ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان از قیمت تمام شده مسکن ملی را کاهش خواهد داد که این امر اقدام مبارکی است و باعث کاهش مشکلات می شود.

این مقام مسئول افزود: هم اکنون ۱۷ هزار واحد مسکونی نهضت ملی در استان زنجان ساخته می شود، که بانک مسکن استان برای ساخت ۱۶ هزار واحد مسکونی قرارداد بسته و خوشبختانه این بانک در استان تعامل بسیار خوب و سازنده ای با اداره کل راه و شهرسازی در اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن دارد.

افشارچی با اشاره به اینکه زیرساختهای لازم از جمله احداث همزمان مدرسه و مسجد در هر یک از سایت های اجرای نهضت ملی مسکن در استان انجام می شود افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان در تامین زیرساختهای پروژه های نهضت ملی مسکن بسیار تلاش می کند.

استاندار زنجان در پایان گفت: امیدوارم هر چه سریع تر این میزان تسهیلات بانکی که افزایش یافته به پروژه ها تزریق شود تا بتوانیم در فصل ساخت و ساز پروژه ها را جلو ببریم.

توسط مدیر

نظر برای “کاهش  ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی قیمت تمام شده مسکن ملی”
  1. قیمت دادن یک میلیارد و دویست ملیون یه واحد ۱۰۸ متری
    کی آخه داره؟ حالا ۵۵۰ ملیون وام
    نداریم چرا نمیفهمن
    موقع ثبت نام قرار بود ۳۵۰ باشه ما قسط اول رو واریز کردیم. این پویایی که ریختیم رو با تورم حساب نمی کنن ولی هزینه ساخت بروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *