اجرای 13 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر زنجان در سال جاری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: عملیات توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب شهر زنجان به طول ۱۳ کیلومتر و با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا می باشد.

به گزارش تریبون زنجان «علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: این طرح در نقاط مختلف شهر زنجان از جمله غرب خیابان سعدی، محله سرچشمه، کوی قائم، شهرک گلشهر، پیرامون رختشویخانه، خیابان شهید مطهری و کوچه شهدا اجرای می شود.

وی افزود: در حال حاضر ۴۱۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر زنجان در مدار بهره برداری قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان یادآور شد: سال گذشته نیز ۲۷ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در زنجان از محل منابع تملک دارایی، داخلی، منابع حاصل از مولد سازی و زیرساخت اقدام ملی مسکن اجرا گردیده بود.

جزء قاسمی با بیان اینکه تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب شهر زنجان بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد گفت: در صورت تامین اعتبارات بیشتر، شرکت آبفا آمادگی دارد نسبت به توسعه این شبکه در کوتاه ترین زمان اقدام نماید.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حوزه توسعه خدمات فاضلاب، مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان نیز، نیمه نخست سال جاری با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه بیان داشت: با بهره بردار از این پروژه جمعیت تحت پوشش خدمات تصفیه فاضلاب از ۲۰۰ هزار نفر به ۴۱۰ هزار نفر افزایش می یابد.

جزء قاسمی به آغاز احداث تصفیه خانه های فاضلاب روستایی برای نخستین بار در استان زنجان نیز اشاره کرده و گفت: علاوه بر روستای نصیرآباد در شهرستان خرمدره، تاسیسات جمع آوری و تصفیه فاضلاب در روستاهای تهم در شهرستان زنجان و پری در شهرستان ماهنشان نیز امسال به بهره برداری می رسد.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *