سامانه ثبت احوال

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: مطابق قانون اگر محل سکونت ثبت شده فردی تغییر کند و با آدرس ثبت شده در سازمان ثبت احوال مطابقت نداشته باشد، باید ظرف مدت ۲۰ روز تغییر نشانی را در سامانه ثبت احوال ثبت کند.

به گزارش تریبون زنجان به نقل از ایرنا، مهدی ژاله چیان با بیان اینکه ثبت تغییر نشانی از طریق درگاه اینترنتی و با صرف چند دقیقه زمان انجام می شود، خاطرنشان کرد: تمامی خدمات دهندگان مکلف به استفاده از خدمت (سرویس) نشانی ثبت احوال هستند، بنابراین آخرین نشانی افراد، یعنی نشانی حال حاضری که در آن سکونت دارند و در پایگاه ثبت احوال موجود است به عنوان نشانی افراد به دستگاه های خدمات دهنده اعلام می‌شود.

تغییر نشانس در سامانه سهیم ثبت احوال

وی ادامه داد: افرادی که جابجا شده اند و محل سکونت آنان تغییر کرده است، برای تغییر نشانی نیاز به مراجعه حضوری به ثبت احوال ندارند بلکه می توانند با مراجعه به سایت اداره کل ثبت احوال استان زنجان با آدرس: www.sabteahval.ir/zanjan و سایت سازمان ثبت احوال کشور به آدرس: www.sabteahval.ir همچنین سامانه سهیم به نشانی sahim.sabeteahval.ir به صورت رایگان آدرس جدید محل سکونت خود را ثبت کنند.

ژاله چیان افزود: نکته مهم در این خصوص این است که شهروندان می توانند از طریق مرورگر تلفن همراه نیز به صورت مجازی و در کمتر از پنج دقیقه تغییر نشانی خود را ثبت کنند.

وی اظهار کرد: این امکان به منظور تسریع و تسهیل امور شهروندان بوده است و توصیه می‌ شود برای دریافت خدمات بهتر از دولت، شهروندان در زمان تعیین شده نسبت به ثبت تغییرات نشانی خود اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲، دستگاه‌های اجرایی موظف هستند آخرین استعلام نشانی افراد برای ارائه خدمات را از سازمان ثبت احول استعلام و دریافت کنند.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *