کلاهبرداری با چک های فاقد اصالت

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری ۳ نفر که با چک های جعلی و بی‌هویت اقدام به کلاهبرداری به ارزش ۶ میلیارد ریال کرده بودند، خبر داد.

به گزارش تریبون زنجان سرهنگ کارآگاه “محمد علی آدینه لو” با اعلام جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی اعلام شکایت چند نفر از هموطنان زنجانی ، مبنی بر اینکه افرادی با استفاده از چک های جعلی و فاقد اصالت اقدام به خرید لوازم خانگی کرده‌اند، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی استان با همکاری شاکیان پرونده موفق شدند ۶ نفر را شناسایی کنند، افزود: این افراد با تلاش بی وقفه و مستمر پلیس و همچنین سرعت عمل کارآگاهان در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

سرهنگ آدینه لو با بیان اینکه در بررسی های انجام شده پیرامون این پرونده مشخص شد که این افراد تا کنون ۶ میلیارد ریال از شاکیان پرونده کلاهبرداری کرده اند، تصریح کرد: با توجه به وجود پرونده های متعدد این افراد در مراجع قضائی، متهمان در نهایت با صدور قرار مناسب راهی زندان شدند.

رئیس پلیس آگاهی در پایان از شهروندان خواست تا به هشدار ها و توصیه های پلیس در رابطه با پیشگیری از وقوع کلاهبرداری توجه کرده و در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *