۲۵ درصد تسهیلات تبصره ۱۸ باید به تعاونی ها اختصاص یابد

مدیرکل دفتر تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی کار، ۲۵ درصد تسهیلات تبصره ۱۸ باید به بخش تعاون اختصاص داده شود.

به گزارش تریبون زنجان به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، مهدی احمدزاده روز پنجشنبه در جلسه بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات به تعاونی ها در زنجان افزود: در خصوص تسهیلات تبصره ۱۶ نیز لازم است شورای برنامه ریزی و توسعه در استان ها، سهم بخش تعاون را در نظر بگیرند و سهم این بخش را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: در استان زنجان با تدبیر مناسبی که صورت گرفته، تصمیم بر این شده است که دستگاه‌های اجرایی ۲۵ درصد تسهیلات تبصره ۱۸ خود را به طرح های بخش تعاون پرداخت کنند.

مدیرکل دفتر تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بازگردش سه هزار میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در کشور اشاره کرد و گفت: در این بخش از چهار بانک عامل پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، بانک توسعه تعاون مکلف شده است تا تسهیلات خود را فقط به شرکت های تعاونی پرداخت کند.

احمدزاده اظهار داشت: در زمان حاضر بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه کارا، یک‌هزار و ۵۰۰ طرح تعاونی متقاضی منتظر دریافت تسهیلات بانکی هستند.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *