پروژه ملی افتتاح پروژه استیل کورد زنجان

در اولین روز از هفته تعاون با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان و مدیران ارشد استانی پروژه استیل کورد در زیربنایی با وسعت ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع در زنجان افتتاح شد.

در راستای تکمیل زنجیره تولید لاستیک در زیر مجموعه هلدینگ تاپیکو، پروژه ملی استیل کورد در شرکت سرمایه گذاری و توسعه صبا با سرمایه گذاری بالغ بر ۹ میلیون یورو در فاز اول با حضور دکتر زاهدی وفا صبح روز دوشنبه هفتم شهریور در استان زنجان افتتاح شد.
به گزارش تریبون زنجان با افتتاح این پروژه زنجیره ساخت لاستیک در هلدینگ تاپیکو تکمیل ومحصولات آن در انواع های رادیال اعم از تایر های PCR(تایر انواع سواری) تایر های TBR( تایر اتوبوسی کامیون و کشنده های بزرگ) و تایر OTR( راهسازی و تایر های خاص) استفاده می گردد.

این پروژه در مساحتی به میزان ۱۳۵۰۰ متر مربع در مدت ۹ ماه به بهره برداری رسیده و در فاز نخست آن ۱۲ هزار تن در سال تولید خواهد داشت که باعث صرفه جویی ۲۰ میلیون یورویی برای کشور خواهد شد.

پروژه ملی استیل کورد زنجان


فاز دوم این پروژه ملی با سرمایه گذاری ۲۱ میلیون دلاری و صرفه جویی سالانه ۴۵ میلیون دلاری جز اولویت های منشور توسعه هلدینگ تاپیکو تعریف و بزودی به اجرایی خواهد شد.

حسین صنعان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک (نخ تایر صبا) گفت: این پروژه قرار است در فاز اول سالانه ۱۲ هزار تن استیل کورد تولید کند.

حسین صنعان افزود: ظرف ۶ ماه آینده فاز دوم استیل کورد نیز با ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن آماده افتتاح خواهد شد.


در این مراسم دکتر زاهدی وفا سرپرست وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی به همراه میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، ابراهیم بازیان مدیرعامل شستا و جمعی از مقامات استانی از جمله حجت الاسلام خاتمی نماینده محترم ولی فقیه استان ، محسن افشارچی استاندار زنجان حضور داشتند.

گفتنی است کارخانه نخ تایر صبا از شرکت‌های زیر مجموعه شستا، بزرگ‌ترین تولیدکننده منسوج استخوان‌بندی و پارچه‌های صنعتی در منطقه خاورمیانه است.

این شرکت توانسته با وجود تحریم‌های ظالمانه اقتصادی در سال‌های اخیر و محیط رقابتی امروز، مسیر رشد و توسعه را در پیش بگیرد.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *