رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مراحل اخذ و یا تمدید گذرنامه زائران اربعین حسینی را تشریح کرد.

به گزارش تریبون زنجان سرگرد حسین مظفری اظهار داشت: با توجه به رشد چند برابری درخواست گذرنامه نسبت به سالهای گذشته و افزایش ترافیک کاری ، زائران از موکول کردن اخذ یا تمدید گذرنامه به روزهای آخر منتهی به اربعین حسینی خودداری نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به راه اندازی نرم افزار (پلیس من)، متقاضیان گذرنامه جهت پیگیری اخذ گذرنامه و آگاهی از مراحل صدور و دریافت بارکد پستی نسبت به نصب نرم افزار مذکور اقدام کنند.

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان با اشاره به افزایش ساعات کاری پلیس گذرنامه گفت: همچنین جهت پرداخت عوارض خروج از کشور با ورود به نرم افزار مورد نظر و با انتخاب نوع سفر هوایی یا زمینی نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.

سرگرد مظفری اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل جدید پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا، متقاضیان جهت دریافت گذرنامه ملزم به احراز هویت و ارائه عکس بیومتریک می باشند که تمام مراحل فوق در دفاتر پلیس+۱۰ انجام می گیرد .

وی تصریح کرد: شهروندان در صورت فقدان گذرنامه و جهت جلوگیری از سوء استفاده از مدارک مسافرتی خود سریعا از طریق نرم افزار پلیس من نسبت به ثبت فقدان اقدام کنند.

📌تمدید گذرنامه های منقضی شده از ۱۰ سال قبل

خدمت مضاعف پلیس گذرنامه زنجان در روزهای منتهی به اربعین حسینی(ع)

سرگرد “حسین مظفری ” در این رابطه گفت: برابر اعلام سازمان پلیس امنیت عمومی فراجا با توجه به تقاضای زیاد زائران برای پیاده روی اربعین و جهت تسهیل در امر دریافت گذرنامه تمهیداتی اندیشیده شده است.

وی بیان داشت: متقاضیان می توانند از روز شنبه پنجم شهریور ماه با در دست داشتن گذرنامه خود به ادارات گذرنامه در سراسر استان مراجعه و نسبت به تمدید گذرنامه خود اقدام کنند که شرط تمدید، سالم بودن گذرنامه و تاریخ صدور آن ها از ۱۳۹۱/۰۶/۰۱ باشد و درخواست گذرنامه جدید در دفاتر پلیس + ۱۰ نداده باشند.

رئیس اداره گذرنامه استان در خصوص افرادی که گذرنامه قابل تمدید ندارند نیز این امیدواری را داد که می توانند به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و نسبت به صدور برگ تردد ویژه اربعین اقدام کنند.

سرگرد مظفری خاطر نشان کرد: بانوان و فرزندان زیر سن ۱۸ سال بایستی قبل از مراجعه به ادارات گذرنامه به دفاتر اسناد رسمی مراجعه و نسبت به کسب رضایت محضری از همسر اقدام کنند.

وی به وضعیت مشمولان نیز اشاره کرد و افزود: افرادی که دارای معافیت تحصیلی بوده مانند طلاب، دانشجویان و دانش آموزان بایستی از طریق سامانه سخا نسبت به ثبت نام و اخذ مجوز تردد به کشور عراق اقدام کنند.

رئیس اداره گذرنامه استان زنجان مهلت این تمدید اعتبار را ۶ ماه و تنها برای کشور عراق برشمرد و اظهار داشت: جهت تکریم ارباب رجوع و کاهش تردد به مرکز استان در تمامی شهرستان ها نیز این امکان به وجود آمده و مراجعین می توانند به پلیس امنیت عمومی شهرستان خود مراجعه و نسبت به تمدید گذرنامه خود اقدام نمایند.

سرگرد مظفری در ادامه تصریح کرد: به جهت رفاه حال زائران اربعین حسینی(ع) مقرر شده تا گذرنامه های فاقد اعتبار ، به صورت رایگان توسط پلیس ممهور شوند تا مشکل خاصی برای زائران ایجاد نشود.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *